Artysta.pl na Facebooku

Nadchodzi Skazaniec!

okładka okładka
Krzysztof Spadło zadebiutował na polskim rynku wydawniczym książką „Marzyciele i Pokutnicy”. Zbiór opowiadań został ciepło przyjęty wśród czytelników i krytyków. Na początku wrześniu autor zaprezentuje kolejne swoje dzieło, tym razem będzie to powieść „Skazaniec” składająca się z kilku tomów. Ósmego września będziemy mogli zapoznać się z pierwszym z nich pt. "Na pohybel całemu światu!".

Akcja rozpoczyna się na początku lat 20-tych ubiegłego stuleci i toczy się w murach Centralnego Więzienia we Wronkach (taką nazwę nosił wtedy obecny Zakład Karny we Wronkach). Bohaterem jest młody mężczyzna, który u progu dorosłego życia zostaje skazany na dożywocie. W tle powieści przewijają się wydarzenia historyczne, które miały miejsce ale nie znalazły one miejsca na kartach szkolnych podręczników do historii bowiem przyćmiły je inne, ważniejsze wydarzenia. I tak dla przykładu jest wzmianka o zamachu terrorystycznym na Cytadelę Warszawską, czytelnik dowie się również kiedy i gdzie dokonano pierwszej egzekucji za pomocą gazu oraz wiele innych smaczków historycznych. Książka jest napisana w narracji pierwszoosobowej.

Cytat z powieści: "Tego dnia, kiedy zbijałem tę cholerną skrzynię i
Krzysztof Spadło Krzysztof Spadło autor książki
wyobrażałem sobie, jak miło byłoby posłać aspirantowi Szumskiemu kilka gramów ołowiu pomiędzy oczy, gdzieś daleko stąd rodziła się okrutna ideologia. W tym samym czasie w murach bawarskiego więzienia Landsberg pewien skazaniec, który nazywał się Adolf Hitler, pisał swój szalony, okrutny manifest nienawiści, zatytułowany "Mein Kampf"."

Powieść "Skazaniec" będzie miała kilka tomów i jej akcja potoczy się przez długie dziesięciolecia. Historia zawiera wątki noszące znamiona sensacji, dramatu, thrillera, romansu a nawet dokument historycznego. Uważam, że atutem powieści jest jej wielogatunkowość, co oczywiście postrzegam jako ogromne wyzwanie dla mojej twórczości – opowiada Krzysztof Spadło.

Pierwszego września zostanie upubliczniony w internecie czterdziestosekundowy trailer zapowiadający książkę. Zdjęcia, do tej krótkiej zapowiedzi, zostały zrealizowane w Zakładzie Karnym we Wronkach.


MMZobacz więcej zdjęć w galerii:

Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec!

Dodał: Artysta.pl

Środa 14 sierpnia 2013 15:39

Ilość odsłon: 6105

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław