Artysta.pl na Facebooku

Pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet z udziałem cenionych polskich artystów

14 grudnia 2011 r. rusza pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet. Zgłoszone prace oceniane będą przez znanych i cenionych artystów. Do grona jurorów zaproszono: Karolinę Zmarlak (Moda), Arkadiusza Jakubika (Film), Michała Łojewskiego (Sztuki Wizualne) oraz Katarzynę Sagatowską (Fotografia), którzy oceniać będą prace w czterech wymienionych kategoriach. Wyłonią oni tym samym polskich laureatów wydarzenia, którzy będą mieli okazję zawalczyć na poziomie europejskim konkursu o prestiżowy staż w zagranicznych pracowniach artystów o międzynarodowej sławie.

Uczestnicy konkursu Young Creative Chevrolet będą mieli za zadanie stworzenie pracy nawiązującej do nowej kampanii marki, „Make It Happen”, ukazującej ducha optymizmu i wykorzystania szans.

W polskiej edycji konkursu nagrodzonych zostanie po trzech laureatów w każdej z kategorii. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają nagrody w wysokości 1200€ i będą mieli okazję otrzymania wygranej o wartości 4000€ w edycji europejskiej wydarzenia.

W Europie będzie to już szósta edycja konkursu, który co roku przyciąga coraz więcej młodych artystów. W 2011 roku w Young Creative Chevrolet wzięło udział 155 studentów z 22 krajów europejskich.

W polskiej edycji kategorii Moda przewodniczyć będzie projektantka prêt-à-porter robiąca karierę i pracująca na co dzień w Nowym Jorku, Karolina Zmarlak, która po ukończeniu prestiżowego Fashion Institute of Technology zdobywała doświadczenie u samej Caroliny Herrery. Prace jurorki od 2009 r. pokazywane są cyklicznie podczas New York Fashion Week, a w Polsce noszone były m.in. przez Martę Żmudę-Trzebiatowską.

„Konkurs Young Creative Chevrolet jest moim zdaniem dużą szansą dla młodych talentów do wykazania się kreatywnością i umiejętnościami. To ważne, że jest marka, kto chce wspierać polski design i pomysłowość młodych osób na uczelniach o profilach artystycznych.” — powiedziała projektantka.

W pozostałych kategoriach prace oceniać będą:
- Arkadiusz Jakubik, znany aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, którego film „Prosta historia o miłości” został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;
- Michał Łojewski, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU oraz członek i współzałożyciel Klubu Brand Design, zajmujący się identyfikacją wizualną największych marek w Polsce
- Katarzyna Sagatowska, dokumentalistka, kuratorka i autorka licznych wystaw w kraju i zagranicą.

Patronami medialnymi konkursu są: Digital Camera, artinfo.pl, students.pl, dlastudenta.pl oraz Radio Kampus. Więcej informacji na stronie www.youngcreativechevrolet.euDodał: Artysta.pl

Czwartek 15 grudnia 2011 11:55

Ilość odsłon: 9292

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin