Artysta.pl na Facebooku

The Killers, Placebo i The Roots pierwszymi gwiazdami Coke Live Music Festival

mat.org.
Dzisiaj podczas konferencji prasowej poznaliśmy pierwszych artystów siódmego Coke Live Music Festiwal! Do Krakowa w drugi sierpniowy weekend przyjadą gwiazdy światowego formatu, czyli The Killers, Placebo i The Roots.


W pierwszy dzień jedenastego sierpnia wystąpi zespół The Killers. Grupa ta właśnie w Krakowie rozpocznie swoją europejską trasę koncertową promującą najnowszą płytę. The Killers są w studiu i nagrywają materiał na czwarty krążek. Fani zespołu Brandona Flowersa poza najnowszymi piosenkami zespołu usłyszą również te sztandarowe jak "Human" czy "Somebody Told Me".

Dwunastego sierpnia na stadionie usłyszymy Placebo. Grupa Briana Molko również w tym momencie pracuje nad nowym albumem. W ich przypadku będzie to już siódma płyta. Prawdopodobnie najnowsze nagrania usłyszymy podczas festiwalu i dowiemy się czy nowe piosenki dorównają wcześniejszym.

Ostatnią zaprezentowaną dzisiaj grupą jest żywa legenda hip-hopu The Roots. Mówi się o nich, że jest to jeden z najlepszych koncertowych składów. Ściągnięcie ich do Krakowa również nie było prostą sprawą, ponieważ obecnie zespół pracuje przy muzycznym programie telewizyjnym przez co koncertuje tylko raz w tygodniu.

Atrakcje związane z festiwalem rozpoczną się już dziesiątego sierpnia. Wtedy w Krakowie w różnych miejscach odbędą się imprezy związane z Coke Live’m. Jednym z klubów, który będzie zaangażowany w tą akcję to Pauza. To nie będą duże przedsięwzięcia i niekoniecznie będą to rzeczy muzyczne. Prawdopodobnie odbędzie się jedna duża koncertowa niespodzianka – mówi Mikołaj Ziółkowski. Szczegóły dotyczące piątkowego harmonogramu zostaną w najbliższym czasie udostępnione. Pełną listę wykonawców zobaczymy za około dwa miesiące. Jednak już teraz warto kupić bilet.

Podczas konferencji padły również pytania dotyczące współpracy Alter Artu z miastem i dalszych losów festiwalu w Krakowie. My nie mamy problemu ze znalezieniem miejsca na tą imprezę, bo ją sami finansujemy. Jednak chcielibyśmy by nadal odbywała się w Krakowie – zapewnia Ziółkowski. Po chwili dodał Ale jak nie to nie. Podkreślił jednak, że dużo zależy od dalszej polityk miasta i ma nadzieję, że po okresie letnim dowie się jakie będą dalsze plany miasta w sprawach promocji poprzez kulturę. Obecne wsparcie finansowe ze strony Krakowskiego Biura Festiwalowego to około 5% z całego budżetu, który wynosi kilka milionów. Według niego w tym roku Kraków dysponuje nieporównywalnie mniejszymi pieniędzmi na kulturę i sztukę niż pozostałe miasta w Polsce. Uważa również, że to co się stało i aktualne podejście władz miasta do festiwali może wynikać z tego, że jest za dobrze. W ostatnich latach do Krakowa przyjeżdżali wielcy artyści, duże nazwiska i znane zespoły, według Ziókowskiego sześć lat temu tak nie było. A gdyby nie takie przedsięwzięcia jak festiwale znane gwiazdy omijałyby Kraków szerokim łukiem, gdyż w tym mieście nie ma żadnej hali koncertowej, w której można byłoby zorganizować koncert.

Coke Live Music Festival odbędzie się na terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w dniach 11 i 12 sierpnia. Od dzisiaj można kupić bilety. Karnet kosztuje 200 zł, karnet z polem namiotowym to 225 zł, a bilet jednodniowy to 125 zł.

MDDodał: Artysta.pl

Czwartek 12 kwietnia 2012 15:38

Ilość odsłon: 5267

Ocena: 4 (Głosów: 4)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Martin - Czwartek 12 kwietnia 2012 16:58
Zajefajne zespoły w tym roku :D
Roux - Wtorek 17 kwietnia 2012 16:53
W tym roku Coke wymiata !!!
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań