Artysta.pl na Facebooku

MediaTory 2011 rozdane!

Olejnik, Woroch, Poczobut, Stankiewicz... - to tylko niektórzy z laureatów 5. Gali Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie. 3 grudnia studenci z 13 publicznych uczelni z całej Polski, wskazali, kto ich zdaniem kierował w roku 2011 medialną lokomotywę na właściwe tory. Jubileuszowa Gala zgromadziła w krakowskim Auditorium Maximum tłumy.

Studenci przyznali wyróżnienia dziennikarzom już po raz piąty. W 9 kategoriach statuetkę MediaTory 2011 otrzymało 10 dziennikarzy. Najważniejszą - AuTORytet 2011 – za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymała Monika Olejnik. W kategorii, w której nagradzani są publicyści, statuetka NawigaTOR 2011 trafiła do Andrzeja Stankiewicza z tygodnika Newsweek. Z kolei TORpedą tego roku został Maciej Woroch, który swoją pracą dziennikarską udowadnia, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.

Laureatem w kategorii DetonaTOR 2011, w której studenci wskazują najgłośniejsze publikacje roku, okazał się duet Irena i Jerzy Morawscy (materiał Czekając na sobotę, HBO). Maciej Orłoś natomiast to według głosujących dziennikarz ładujący pozytywną energią, czyli AkumulaTOR. Za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa głosujący nagrodzili Magazyn FilmWeb24 (PromoTOR 2011), a InicjaTORem 2011, który udowadnia, że można inaczej, wybrali Tomasza Sianeckiego. Za swoje odważne decyzje i walkę z piórem w ręku w obronie wartości demokratycznych na Białorusi statuetkę ProwokaTOR 2011 otrzymał Andrzej Poczobut. Nagroda w kategorii ReformaTOR, gdzie nominowane są materiały zmieniające rzeczywistość, trafiła do programu Uwaga! TVN za cykl Zwierzęta są jak ludzie. Czują!.

5. jubileuszowa Gala MediaTorów, Studenckich Nagród Dziennikarskich zgromadziła w Auditorium Maximum UJ tłumy. Wśród zebranych gości pojawili się nominowani dziennikarze, zaproszeni goście, a także mieszkańcy Krakowa. Motywem przewodnim Gali Future calling!, którą zorganizowali i poprowadzili studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, była debata nad przyszłością dziennikarstwa w Polsce i na świecie.

Laureaci Plebiscytu MediaTory 2011, Studenckie Nagrody Dziennikarskie:
AuTORytet: Monika Olejnik
NawigaTOR: Andrzej Stankiewicz
TORpeda: Maciej Woroch
DetonaTOR: Irena i Jerzy Morawscy
AkumulaTOR Maciej Orłoś
PromoTOR : FilmWeb24 Magazyn
ProwokaTOR: Andrzej Poczobut
InicjaTOR: Tomasz Sianecki
ReformaTOR: Uwaga! TVN Zwierzęta są jak ludzie. Czują!

Więcej informacji www.mediatory.pl

***
MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z 13 uczelni publicznych wskazują i nagradzają najważniejsze, i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ, a od tego roku również Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.Dodał: Artysta.pl

Czwartek 15 grudnia 2011 12:05

Ilość odsłon: 9428

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław